Късната стачка на Нейтън Аке сложи край на шутката на Ман Сити срещу Спърс
Breaking News | 2024-01-26 | 00:48:36

Включването на Нейтън Ейк в 88-ата минута помогна на Манчестър Сити да прекрати шутката си на стадион Тотнъм Хотспър и да премине към петия кръг на ФА Къп след победа като гост с 1-0.

Отборът на Пеп Гуардиола не успя да отбележи в предишните си пет визити в дома на Спърс и този нежелан рекорд изглеждаше да продължи, докато Аке не успя да успее да успее да успее от близко разстояние, след като Гулиелмо Викарио удари в ъгъла на Кевин Де Бройне.

>

Всички погледи бяха насочени към Де Бройне и плеймейкъра на Тотнъм Джеймс Мадисън след слабото първо полувреме и докато първият помогна за преодоляване на задънената улица, нетипичен гол за Сити ги изстреля до седма поредна победа.

90. ВЛЕЗЕ!!@NathanAke вкарва от близка дистанция при ъгъл!

— Манчестър Сити (@ManCity) 26 януари 2024 г.

Отборът на Анже Постекоглу може да има малко оплаквания и тази загуба на купата означава, че сушата на клуба с трофеите почти сигурно ще се удължи в 17-та година.

Тези отбори изиграха 3- 3 равенства на Етихад миналия месец, но и двамата голмайстори на клуба Сон Хюн-мин и Ерлинг Халанд отсъстваха, докато плеймейкърите Мадисън и Де Бройне трябваше да се задоволят с място на пейката.

Сити е известен лошият рекорд на стадион Тотнъм Хотспър беше добре документиран и отборът на Гуардиола почти счупи патеца си в петата минута, когато Оскар Боб уцели голлинията.

Боб се нахвърли, след като Викарио отказа Фил Фодън от близко разстояние, но младият младеж на Сити Боб беше оценен от VAR като незначителна засада и резултатът остана 0-0.

Посетителите продължиха да търсят първи гол на това място и след като ударите на Бернардо Силва и Матео Ковачич бяха блокирани, Гуардиола даде първия си признак на раздразнение, когато Йоско Гвардиол изпрати центриране към трибуната. настъпи триминутно забавяне на процедурата, тъй като един от помощник-реферите на Paul Tierney имаше проблем с техническото си оборудване.

Когато играта се възобнови, нормалната услуга се възобнови и поредица от последни защити беше отказана Сити в 41-ата минута с удар на Боб с левия крак, осуетен от блокада на Педро Поро.

Фодън беше следващият, който опита късмета си, но стреля широко от отрязъка на Боб, за да гарантира, че почивката завърши без гол.

Мики ван де Вен направи жизненоважна намеса веднага след полувремето, когато Хулиан Алварес видя гол, преди Тотнъм най-накрая да причини момент на паника за гостуващата страна.

Тимо Вернер прати Бренан Джонсън през вратата, но резервният вратар на Сити Стефан Ортега изчезна бързо, за да се хвърли в краката на нападателя.

Това даде нова енергия на домакинска публика, въпреки че Гуардиола се обърна към своя ас в пакета с 65 минути на часовника, когато Де Бройне беше представен.

Постекоглу последва примера осем минути по-късно и Мадисън спечели посрещане като герой при завръщането си, но първото му участие беше да събори Силва на пода в наказателното поле.

Реферът Тиърни отхвърли обжалванията преди Спърс и по-специално Пиер-Емил Хойберг да получи две парчета на късмет.

Удар от въздуха на Хойберг даде шанс на Силва, но той стреля право във Викарио, преди датският халф на Тотнъм да предаде топката на Фодън.

Фодън изпревари Де Бройне, който необяснимо се сви широк от 16 ярда и когато Викарио спаси от Джеръми Доку моменти по-късно, имаше повторение на картите.

Аке имаше други идеи и когато Викарио удари в ъгъла на Де Бройне, защитникът на Сити беше готов да вкара гол и изпратете притежателите до последните 16.